XXVIII Niedziela Zwykła 10.10.2021

1. Obchodzimy dzisiaj 21. Dzień Papieski. Po Mszy św. będzie można złożyć ofiary na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która realizuje program stypendialny skierowany do uzdolnionej młodzieży z małych miast i wsi. Na godzinę 19:00 zapraszamy na koncert Orkiestry Kameralnej Progress.

2. Październik to miesiąc różańca. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe:

– dla dzieci (od poniedziałku do piątku) o godz. 17:00 

– dla dorosłych o godz. 18:00, a w niedzielę o 17:30

– w kaplicy na cmentarzu o godz. 16:00.

Zachęcamy także do wspólnego odmawiania różańca w rodzinach.

W środę, 13 października o godz. 20:00 odmówimy różaniec w ramach nabożeństwa fatimskiego.

3. W czwartek będziemy obchodzić Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim, którym leży na sercu dobre wychowanie młodego pokolenia, szczególnie rodzicom, nauczycielom, wychowawcom, katechetom, życzymy przede wszystkim wytrwałości i mocy Ducha Świętego na każdy dzień.

4. W sobotę 16 października przypada 43. rocznica wyboru papieża Jana Pawła II. 

5. Za tydzień będzie można złożyć Dar Serca.

6. Zapraszamy na wspólny pogrzeb dzieci zmarłych przed urodzeniem, których rodzice sami nie dokonali pochówku. Msza św. będzie sprawowana w poniedziałek 11 października o 16:00 w kościele dolnym Matki Kościoła w Tczewie, po niej pochówek w grobowcu na Cmentarzu Komunalnym.

7. Zapraszamy na Wieczór dla małżonków na temat: „ Spotkanie mężczyzny i kobiety w małżeństwie”, który odbędzie się we wtorek 12 października o 19:00 w plebanii parafii św. Józefa.

8. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci oraz młodzież szkolną do uczestnictwa w II edycji konkursu plastycznego ,,WE WSPANIAŁYM ŚWIECIE MUZYCZNYCH BARW”. Tematem konkursu jest ,,Muzyka w naszym kościele”, tak więc nie narzucamy nic konkretnego. Chcemy, aby tym razem uczestnicy mieli dużą swobodę i nie musieli ograniczać się w żaden sposób. Najważniejsze, aby praca przedstawiała coś związanego z muzyką w naszym kościele. Nie musi mieć to związku z Mszą Świętą. Technika wykonania jest dowolna. Bardzo prosimy, aby wszystkie prace były wykonane w formacie A4, ewentualnie A3. Spośród wszystkich prac wybierzemy oraz wyróżnimy najlepsze i stworzymy  z nich kalendarz na rok 2022. Suma ze sprzedaży zostanie przeznaczona na AKCJĘ-RENOWACJĘ, Szczytny cel mamy ratujemy farne organy. Prace można dostarczać do 31 października. Prosimy przynosić je do zakrystii  i pamiętać, aby na odwrocie były podpisane imieniem i nazwiskiem. Należy również podać swój wiek, aby jury mogło obiektywnie ocenić prace. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 7 listopada, po mszy o godzinie 11:00. Szczegóły konkursu na plakatach, stronie parafialnej, a także u Pana Organisty.

9. W ubiegłym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Hildegardy Zajączkowskiej. Wieczny odpoczynek… 

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Dodany przez Parafia