XXIX Niedziela Zwykła 17.10.2021

1. Przeżywamy miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe:

– dla dzieci (od poniedziałku do piątku) o godz. 17:00

– dla dorosłych o godz. 18:00, a w niedzielę o 17:30

– w kaplicy na cmentarzu o godz. 16:00.

2. Jutro przypada wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty, który zanim rozpoczął kroczenie drogą Pańską, był lekarzem. Tego dnia pamiętajmy o pracownikach służby zdrowia, o tych, którzy służą nam i opiekują się nami.

3. W piątek 22 października wspominamy w Kościele św. Jana Pawła II oraz 73. rocznicę śmierci sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, prymasa Polski.

4. Dzisiaj po Mszy Świętej można złożyć Dar Serca.

5. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na misje katolickie.

6. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Pragniemy poinformować, że w tym dniu Msze Św. będą odprawiane jak w każdą niedzielę. Będą również dodatkowe Msze Św. w kaplicy na cmentarzu o godz. 11.00 i 13.00 oraz w farze po zakończeniu modlitw na cmentarzu o godz. 15.30. O godz. 14.00 na cmentarzu nowym, a o godz. 14.30 na cmentarzu starym pomodlimy się za naszych zmarłych.

7. Na stoliku przy wyjściu z kościoła można zabrać kartki na zdrowaśki oraz Msze Św. zbiorowe za zmarłych. Wypisane kartki prosimy przynosić do zakrystii.

·       Zdrowaśki jednorazowe w farze będą odczytywane po Mszach Św. wieczornych w oktawie Wszystkich Świętych.

·       Msze Św. zbiorowe będą odprawiane w cztery soboty listopada o godz. 17.00 w farze.

·       W kaplicy na cmentarzu zdrowaśki będą odczytywane podczas Mszy Św. w oktawie Wszystkich Świętych, w Dzień Zaduszny i w sobotę o godz. 9.00. W pozostałe dni oktawy o godz. 16.00.

8. W czwartek zapraszamy na Mszę Św. z modlitwą o uzdrowienie. Po Mszy Św. zostanie wygłoszona katecheza Maryjna, którą poprowadzi ks. Piotr Lipkowski.

9. Zapraszamy na Tczewski Bal Świętych, który odbędzie się w niedzielę 31 października. Wielkie świętowanie rozpocznie się o godz. 16.30 na placu przy Dworcu PKP obok Galerii Kociewskiej, skąd rozśpiewany korowód przejdzie ulicami Tczewa na Plac Hallera. W tym roku wystąpi zespół Małe TGD. Dzieci prosimy o przygotowanie strojów świętych lub aniołów, a także transparenty promujące świętość. Bądźmy razem w wigilię Wszystkich Świętych.

10. Dzieci małe i duże zapraszamy do wspólnego śpiewania w naszych Biedronkach. Wznawiamy działalność i zapraszamy wszystkich chętnych na próbę, która odbędzie się 11 października o godz. 17:30 w salce przy ulicy Sambora 4. Wszelkich informacji można szukać na stronie parafii, Biedronek i na Facebooku.

11. Osoby, które chciałyby śpiewać w scholii Jana Pawła II, zapraszamy na próby do kościoła szkolnego w piątki o godz. 19.30.

12. Jest do nabycia nowy numer „Pielgrzyma”.

13. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Elżbiety Styka, Jolanty Opalińskiej-Szreder, Henryka Sołobodowskiego, Haliny Gądek, Henryki Trocha. W poniedziałek odbędzie się pogrzeb śp. Janiny Witkowskiej. Wieczny odpoczynek…

14. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Dodany przez Parafia