XXX Niedziela Zwykła 24.10.2021

1. Bóg słyszy nasz głos, nasze wołanie nawet wtedy, gdy nam się wydaje, że nie jesteśmy w stanie przebić się przez współczesny szum, który zewsząd nas otacza. On potrafi wyłuskać nasze wołanie pełne wiary, miłości i zaufania jak wołanie Bartymeusza. Kiedy wkraczamy w mury kościoła, wchodzimy w szczególną przestrzeń, którą wydzielamy ze świata, by tu spotkać się z Bogiem, słuchać Jego słowa, doznawać uzdrowienia, które dokonuje się przez sakramentalne znaki. Trwajmy w dziękczynieniu za te wszystkie dary.

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny, w którym będziemy otaczać modlitwą i wsparciem materialnym szczególnie tych, którzy głoszą Chrystusa na wszystkich kontynentach świata. 

3. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Pragniemy poinformować, że w tym dniu Msze Św. będą odprawiane jak w każdą niedzielę. Będą również dodatkowe Msze Św. w kaplicy na cmentarzu o godz. 11.00 i 13.00 oraz w farze po zakończeniu modlitw na cmentarzu o godz. 15.30. O godz. 14.00 na cmentarzu nowym, a o godz. 14.30 na cmentarzu starym pomodlimy się za naszych zmarłych.

4. Na stoliku przy wyjściu z kościoła można zabrać kartki na zdrowaśki oraz Msze Św. zbiorowe za zmarłych. Wypisane kartki prosimy przynosić do zakrystii.

• Zdrowaśki jednorazowe w farze będą odczytywane po Mszach Św. wieczornych w oktawie Wszystkich Świętych.

• Msze Św. zbiorowe będą odprawiane w cztery soboty listopada o godz. 17.00 w farze.

• W kaplicy na cmentarzu zdrowaśki będą odczytywane podczas Mszy Św. w oktawie Wszystkich Świętych, w Dzień Zaduszny i w sobotę o godz. 9.00. W pozostałe dni oktawy o godz. 16.00.

5. Od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

6. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci oraz młodzież szkolną do uczestnictwa w II edycji konkursu plastycznego ,,WE WSPANIAŁYM ŚWIECIE MUZYCZNYCH BARW”. Tematem konkursu jest ,,Muzyka w naszym kościele”, tak więc nie narzucamy nic konkretnego. Chcemy, aby tym razem uczestnicy mieli dużą swobodę i nie musieli ograniczać się w żaden sposób. Najważniejsze, aby praca przedstawiała coś związanego z muzyką w naszym kościele. Nie musi mieć to związku z Mszą Świętą. Technika wykonania jest dowolna. Bardzo prosimy, aby wszystkie prace były wykonane w formacie A4, ewentualnie A3. Spośród wszystkich prac wybierzemy oraz wyróżnimy najlepsze i stworzymy  z nich kalendarz na rok 2022. Suma ze sprzedaży zostanie przeznaczona na AKCJĘ-RENOWACJĘ, Szczytny cel mamy ratujemy farne organy. Prace można dostarczać do 31 października. Prosimy przynosić je do zakrystii  i pamiętać, aby na odwrocie były podpisane imieniem i nazwiskiem. Należy również podać swój wiek, aby jury mogło obiektywnie ocenić prace. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 7 listopada, po mszy o godzinie 11:00. Szczegóły konkursu na plakatach, stronie parafialnej, a także u Pana Organisty.

7. Zapraszamy na Tczewski Bal Świętych, który odbędzie się w niedzielę 31 października. Wielkie świętowanie rozpocznie się o godz. 16.30 na placu przy Dworcu PKP obok Galerii Kociewskiej, skąd rozśpiewany korowód przejdzie ulicami Tczewa na Plac Hallera. W tym roku wystąpi zespół Małe TGD. Dzieci prosimy o przygotowanie strojów świętych lub aniołów, a także transparenty promujące świętość. Bądźmy razem w wigilię Wszystkich Świętych.

8. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp.: Janiny Witkowskiej, Grzegorza Wąs, Elżbiety Brzostek, Edyty Wojtaś. Wieczny odpoczynek…

Dodany przez Parafia