1 listopada w naszej parafii

Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Pragniemy poinformować, że w tym dniu Msze Św. będą odprawiane jak w każdą niedzielę. Będą również dodatkowe Msze Św. w kaplicy na cmentarzu o godz. 11.00 i 13.00 oraz w farze po zakończeniu modlitw na cmentarzu o godz. 15.30.

O godz. 14.00 na cmentarzu nowym, a o godz. 14.30 na cmentarzu starym pomodlimy się za naszych zmarłych.

Na naszych parafialnych cmentarzach będzie tylko procesja!

We wtorek 2 listopada – Dzień Zaduszny. W liturgii Kościół wspomina wszystkich wiernych zmarłych, którzy poprzedzili nas na drodze wiary. Msze św. w Dzień Zaduszny w Farze o godz. 6:30; 8:00; 10:00; 17:00 i 18:30, w kaplicy na cmentarzu o 9:00.

Na stoliku przy wyjściu z kościoła można zabrać kartki na zdrowaśki oraz Msze Św. zbiorowe za zmarłych. Wypisane kartki prosimy przynosić do zakrystii.

Zdrowaśki jednorazowe w farze będą odczytywane po Mszach Św. wieczornych w oktawie Wszystkich Świętych.

Msze Św. zbiorowe będą odprawiane w cztery soboty listopada o godz. 17.00 w farze.

W kaplicy na cmentarzu zdrowaśki będą odczytywane podczas Mszy Św. w oktawie Wszystkich Świętych, w Dzień Zaduszny i w sobotę o godz. 9.00. W pozostałe dni oktawy o godz. 16.00.

Przez cały listopad można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

Dodany przez Parafia