Niedziela poświęcenia kościoła 31.10.2021

1. Zapraszamy dzisiaj na Tczewski Bal Świętych. Wielkie świętowanie rozpocznie się o godz. 16.30 na placu przy Dworcu PKP obok Galerii Kociewskiej, skąd rozśpiewany korowód przejdzie ulicami Tczewa na Plac Hallera. W tym roku wystąpi zespół Małe TGD. Dzieci prosimy o przygotowanie strojów świętych lub aniołów, a także transparenty promujące świętość. Bądźmy razem w wigilię Wszystkich Świętych.

2. Jutrzejsza uroczystość Wszystkich Świętych będzie miała bardzo radosny charakter, bowiem będziemy wspominali tych, którzy żyli przed nami i po wypełnieniu woli Bożej osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. W tym dniu Msze Św. będą odprawiane jak w każdą niedzielę. Będą również dodatkowe Msze Św. w kaplicy na cmentarzu o godz. 11.00 i 13.00 oraz w farze po zakończeniu modlitw na cmentarzu o godz. 15.30. O godz. 14.00 na cmentarzu nowym, a o godz. 14.30 na cmentarzu starym pomodlimy się za naszych zmarłych. Nie ma tradycyjnej popołudniowej Mszy na naszych parafialnych cmentarzach.

3. We wtorek 2 listopada – Dzień Zaduszny. W liturgii Kościół wspomina wszystkich wiernych zmarłych, którzy poprzedzili nas na drodze wiary. Msze św. w Dzień Zaduszny w Farze o godz. 6:30; 8:00; 10:00; 17:00 i 18:30, w kaplicy na cmentarzu o 9:00.

4. Od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

5. Na stoliku przy wyjściu z kościoła można zabrać kartki na zdrowaśki oraz Msze Św. zbiorowe za zmarłych. Wypisane kartki prosimy przynosić do zakrystii.

• Zdrowaśki jednorazowe w farze będą obmadlane po Mszach Św. wieczornych w oktawie Wszystkich Świętych.

• Msze Św. zbiorowe będą odprawiane w cztery soboty listopada o godz. 17.00 w farze.

•W kaplicy na cmentarzu zdrowaśki będą obmadlane podczas Mszy Św. w oktawie Wszystkich Świętych, w Dzień Zaduszny i w sobotę o godz. 9.00. W pozostałe dni oktawy o godz. 16.00.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. Spowiedź tego dnia od 16:00 do 17:00 i dodatkowa Msza św. o godz. 17:00. W piątek  pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Spowiedź tego dnia od 16:00 do 17:00 i od 18:00 do 18:30. Msza Święta wynagradzająca ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17:00.  W sobotę pomodlimy się o 7:30 do Matki Bożej wynagradzając Jej za zniewagi nasze i całego świata.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 14:00 Msza św. dla wspólnoty „Arka”.

8. W Kościele powszechnym trwa czas synodu, który jest czasem wspólnego słuchania Ducha Świętego, odkrywania piękna Kościoła i ożywienia naszego uczestnictwa we wspólnocie. Jako wspólnota w parafii także chcemy słuchać głosu Ducha Świętego i odkrywać to, czego On pragnie dla Kościoła. Dlatego zapraszamy wszystkich parafian na spotkanie synodalne, które odbędzie się w przyszłą niedzielę tutaj w Farze o godzinie 15:00. Spotkanie rozpocznie się wspólną modlitwą przed Najświętszym Sakramentem i wyznaniem wiary całej naszej wspólnoty parafialnej. Prosimy o przyniesienie z sobą świec.  

9. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na budujące się kościoły w naszej Diecezji.

10. Dzisiaj po Mszy św. można złożyć swój Dar Serca. 

11. Jest do nabycia nowy numer „Pielgrzyma”.

12. Zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie wszystkie osoby, które przeżywają żałobę z powodu śmierci bliskich osób na skutek koronawirusa albo z innych powodów na adorację Najświętszego Sakramentu w sobotę, 6 listopada o godzinie 19.00 w kościele szkolnym. Po adoracji zapraszamy na wspólny poczęstunek.

13. Planujemy zorganizować również w tym roku akcję „szlachetna paczka”, dzięki której możemy wspierać osoby najbardziej potrzebujące. Jeżeli ktoś zna osoby, które potrzebują pomocy prosimy o kontakt z Ks. Wojciechem Glinieckim. Można zgłaszać osoby biedne i doświadczające ubóstwa do 14 listopada.

14. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

15. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp.: Mariana Graczyk, Krystyny Wszołek i Andrzeja Dietrich. Pamiętajmy o nich w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości. Wieczny odpoczynek…

Dodany przez Parafia