XXXII Niedziela Zwykła 7.11.2021

1. W Kościele powszechnym trwa czas synodu, który jest czasem wspólnego słuchania Ducha Świętego, odkrywania piękna Kościoła i ożywienia naszego uczestnictwa we wspólnocie. Jako wspólnota parafialna także chcemy słuchać głosu Ducha Świętego i odkrywać to, czego On pragnie dla Kościoła. Dlatego zapraszamy wszystkich parafian na spotkanie synodalne, które odbędzie się dzisiaj tutaj w Farze o godzinie 15:00. Spotkanie rozpocznie się wspólną modlitwą przed Najświętszym Sakramentem i wyznaniem wiary całej naszej wspólnoty parafialnej. Prosimy o przyniesienie z sobą świec.  

2. Do końca listopada można zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

3. W czwartek 11 listopada będziemy świętowali Narodowe Święto Niepodległości – 103. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Aby podziękować Bogu za odzyskaną wolność i niepodległość i prosić o dobre jej wykorzystanie, zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 12:30.

4. Za tydzień obchodzić będziemy w Kościele w Polsce „Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym”. W tym roku poświęcony on będzie sytuacji chrześcijan w Libanie. Po Mszy św. będzie zbiórka na rzecz Stowarzyszenia Pomocy Kościołowi w Potrzebie.

5. Gościmy dziś w naszej parafii p. Kamila Radzimowskiego – grającego na Dudku ormiańskim sprzed 3 tysięcy lat. Przy wyjściu z kościoła jest możliwość nabycia płyty CD z utworami artysty.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

7. Przy wyjściu z kościoła są do nabycia świece na stół wigilijny. Mała świeca po 8 zł, a duża po 15zł.

7. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp.: Czesława Kuklińskiego i Mieczysława Błażeja. W poniedziałek odbędzie się pogrzeb śp. Agnieszki Bony. Wieczny odpoczynek…

Dodany przez Parafia