Spotkanie synodalne w naszej parafii

Z błogosławieństwem papieża Franciszka rozpoczął się czas synodu, kiedy słuchając Ducha Świętego mamy ożywić Kościół – odkryć Jego piękno i Nim żyć. To jest wspólna droga wszystkich nas – ochrzczonych, którzy jesteśmy zaproszeni do słuchania i rozeznawania głosu Boga w Kościele.

Jako wspólnota parafialna spotkaliśmy się w niedzielę, 7 listopada na spotkaniu synodalnym. Rozpoczęliśmy adoracją Najświętszego Sakramentu. Modlitwę przygotowała Odnowa w Duchu Świętym oraz wspólnota Miłosierdzia Bożego. Przy zapalonych świecach wspólnie wyznaliśmy naszą wiarę. Następnie odbyło się spotkanie na plebanii dla zaproszonych członków poszczególnych wspólnot. Ks. proboszcz omówił cele synodu oraz przedstawił parafian, którzy będą prezentować parafię na szczeblu dekanalnym; Agnieszka Guz, Jan Skerka oraz ks. Robert Ratkowski. Cieszymy się, iż w zespole diecezjalnym zasiada s. Dorota Cichon oraz Małgorzata Krzemińska.

Czekamy teraz na wypełnienie ankiet przez wybrane osoby, wspólnoty. Najważniejsze opinie będą przekazywane dalej i analizowane. Trzeba nam szczerego otwarcia się na Ducha Świętego, słuchania siebie nawzajem oraz budowania silnej, pięknej i żywej wspólnoty Kościoła.

Dodany przez Parafia