Dekanat

Gorzędziej – Parafia Świętego Wojciecha Sanktuarium Świętego Wojciecha

Województwo: pomorskie
Powiat: tczewski
Kod pocztowy: 83-120 Subkowy
Miejscowość: Gorzędziej
Ul. : ks. Hundsdorfa 7,
Telefon: 58 536 84 34
Proboszcz: o. Zbigniew Stachowicz OCD
Miejscowości: Mała Słońca, Rybaki
Odpust: Św. Wojciecha – 23 kwietnia, ipsa die Karmelitów – 17 lipca, ipsa die
Porządek nabożeństw: niedziele i święta: godz. 9.00, 10.30, 12.30 (Rybaki) święta „zniesione”: godz. 9.00 dni powszednie: godz. 18.00

Lubiszewo – Parafia Świętej Trójcy Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia

Województwo: pomorskie
Powiat: tczewski
Kod pocztowy: 83-112
Miejscowość: Lubiszewo
Telefon: 58 536 99 24
Proboszcz: ks. Krzysztof Niemczyk
Miejscowości: Rokitki, Rukosin, Śliwiny, Stanisławie, Szpęgawa
Odpust: MB Pocieszenia – I niedziela września Świętej Trójcy – ipsa die
Porządek nabożeństw: niedziele i święta: godz. 7.00, 9.00, 11.00 święta „zniesione”: godz. 9.00, 17.00 dni powszednie: godz. 16.00 (zimą), 17.00 (latem)

Miłobądz – Parafia Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny

Województwo: pomorskie
Powiat: tczewski
Kod pocztowy: 83-111
Miejscowość: Miłobądz
Ul. : Pamięci Narodowej 23,
Telefon: 58 530 04 79
Proboszcz: ks. Aleksander Cesling, mgr teol.
Miejscowości: Dąbrówka Tczewska, Malenin, Mały Miłobądz, Mieścin, Zajączkowo
Odpust: Macierzyństwa NMP – II niedziela października
Porządek nabożeństw: niedziele i święta: godz. 7.45, 10.15, 12.15 święta „zniesione”: godz. 9.00, 15.30, 18.00 dni powszednie: godz. 17.00 (zimą), 18.00 (latem)

Subkowy – Parafia Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika

Województwo: pomorskie
Powiat: tczewski
Kod pocztowy: 83-120 Subkowy
Miejscowość: Subkowy
Ul. : Kościelna 8
Telefon: 58 536 85 19, kom. 696 438 379
Proboszcz: ks. Feliks Kamecki
Miejscowości: Brzuśce, Czarlin, Gniszewo, Mała Słońca Wybudowanie, Mały Garc, Narkowy, Radostowo, Starzęcin, Wielgłowy, Wielka Słońca
Odpust: Św. Stanisława Biskupa i Męczennika – 8 maja, ipsa die
Porządek nabożeństw: niedziele i święta: godz. 7.30, 9.00, 10.15 (Brzuśce), 11.30 święta „zniesione”: godz. 9.00, 16.00 (Brzuśce), 17.30 dni powszednie: godz. 18.15, 17.00 (XII-III) godz. 16.00 (sobota – Gniszewo)
Kościoły filialne: MB Królowej Polski – Brzuśce

Swarożyn – Parafia Świętego Andrzeja Boboli

Województwo: pomorskie
Powiat: tczewski
Kod pocztowy: 83-115
Miejscowość: Swarożyn
Ul. : Wyzwolenia 15
Telefon: 58 536 93 96
Proboszcz: Ks. Piotr Malinowski, dr teol.
Miejscowości: Goszyn, Liniewko, Młynki, Polesie, Szpęgawsk, Waćmierek, Waćmierz, Wędkowy, Zabagno, Zduny, Zwierzynek
Odpust: Św. Andrzeja Boboli – 16 maja, ipsa die
Porządek nabożeństw: niedziele i święta: godz. 7.30, 9.30, 11.30 święta „zniesione”: godz. 9.00, 18.00 dni powszednie: godz. 17.00 (zimą), 18.00 (latem)

Tczew – Parafia Świętego Józefa

Województwo: pomorskie
Powiat: tczewski
Kod pocztowy: 83-110
Miejscowość: Tczew
Ul. : Gdańska 6
Telefon: 58 531 33 12, 58 531 54 74 (biuro)
Proboszcz: ks. Antoni Dunajski, dr teol.
Ulice: al. Zwycięstwa, Chłodna, Chrobrego, Elżbiety, Fabryczna, Gdańska, Grunwaldzka, Jedności Narodu, Kaszubska, Kazimierza Wielkiego, Kolejowa, Kozia, Krucza, Łąkowa, 1 Maja, Mostowa, Młyńska, Mieszka I, Niepodległości, Nowy Rynek, Piaskowa, Piastowska, pl. Patriotów, Półwiejska, Prosta, Południowa, Pomira, Pomorska, Rycerska, Sadowa, Saperska, Sobieskiego, Świętopełka, Targowa, Warsztatowa, Wierzbowa, Wilcza, Wojska Polskiego, Wyzwolenia, Za Dworcem, Żuławska, Zajączkowo Dworzec
Odpust: Św. Józefa – 19 marca, ipsa die
Porządek nabożeństw: niedziele i święta: godz. 6.30, 7.45, 9.30, 11.00, 12.30 godz. 18.00, 19.00 (latem) święta „zniesione”: godz. 6.30, 7.00, 8.00, 10.00, 17.00, 18.30 dni powszednie: godz. 6.30, 7.00, 8.00, 18.30

Tczew – Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego

Województwo: pomorskie
Powiat: tczewski
Kod pocztowy: 83-110
Miejscowość: Tczew
Ul. : Stefana Kard. Wyszyńskiego 13
Telefon: 58.5312518, www.fara.tczew.pl
Proboszcz: ks. Adam Gadomski,
Miejscowości: Bałdowo, Knybawa
Ulice: Baczyńskiego, Bałdowska, Bema, Ceglarska, Chopina, Czyżykowska, H. Dąbrowskiego, J. Dąbrowskiego, Dominikańska, Garncarska, Fenikowskiego, pl. Hallera, Iwaszkiewicza, Stefana Kard. Wyszyńskiego, Kołłątaja, Konopnickiej, Krasińskiego, Konarskiego, Kochanowskiego, Kasprowicza, Kopernika, Krótka, Kościelna, Kościuszki, Kusocińskiego, Królowej Jadwigi, Lipowa, Lecha, Łazienna, Matejki, Mickiewicza, 1 Maja, Nadbrzeżna, Nad Wisłą, Nowowiejska, Nowa, Ogrodowa, Okrzei, Orkana, Orzeszkowej, Obrońców Westerplatte, Paderewskiego, Parkowa, pl. Piłsudskiego, Prusa, Podgórna, Podmurna, pl. św. Grzegorza, Przodowników Pracy, Pułaskiego, Polna, Reja, Rybacka, Sienkiewicza, Słowackiego, Skromna, Stara, Staszica, Sportowa, Stroma, 30 Stycznia, Sambora, Świerczewskiego, Tetmajera, Ważyka, Wąska, Wodna, Wojska Polskiego, Wybickiego, Wyspiańskiego, Zamkowa, Zielona, Żeromskiego
Odpust: Podwyższenia Krzyża Świętego – 14 września, ipsa die
Porządek nabożeństw: niedziele i święta: godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30, 18.00 kościół filialny: godz. 10.00, 12.30 kaplica: godz. 8.00, 9.15 święta „zniesione”: godz. 6.30, 8.00, 10.00, 17.00, 18.30 dni powszednie: godz. 6.30, 8.00, 18.30
Kościoły filialne: Św. Stanisława Kostki – pl. św. Grzegorza 1, 83-110 Tczew

Tczew – Parafia Świętego Maksymiliana Marii Kolbego

Województwo: pomorskie
Powiat: tczewski
Kod pocztowy: 83-110
Miejscowość: Tczew
Ul. : Spółdzielcza 1c
Telefon: 58 531 25 17
Proboszcz: ks. Krzysztof Stoltmann, mgr teol.
Miejscowości: Czatkowy, Tczewskie Łąki
Ulice: Bosmańska, Chłopska, Czatkowska, Dokerów, Flisaków, Nizinna, Retmańska, Robotnicza, Stoczniowców, Spółdzielcza, Szyprów, Okrętowa, Wiślana, Partyzantów, Portowców, Pionierów, Za Portem
Odpust: Św. Maksymiliana Marii Kolbego – 14 sierpnia, ipsa die
Porządek nabożeństw: niedziele i święta: godz. 8.00, 9.30, 11.30 święta „zniesione”: godz. 8.00, 18.00 dni powszednie: godz. 18.00

Tczew – Parafia Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła

Województwo: pomorskie
Powiat: tczewski
Kod pocztowy: 83-110
Miejscowość: Tczew
Ul. : Rokicka 1
Telefon: 58 531 66 33 www.nmp-tczew.pelplin.opoka.org.pl
Proboszcz: ks. Jacek Spychalski,
Ulice: Akacjowa (oprócz nr 1, 3, 8, 10), Andersa, Andersena, al. Kociewska, Armii Krajowej (oprócz nr 1-21, 2A-52), Batorego, Brzechwy, Gryfa Pomorskiego, H. Hass, Jagiellońska, Jagiełły, Jagiellończyka, Jaworowa (oprócz nr 7, 9, 11, Jodłowa (oprócz nr 7, 9), Jurgo, Kilińskiego, Korczaka, Królowej Bony, Królowej Marysieńki, Kubusia Puchatka, Lotnicza, Piotrowo, Rejtana, Rokicka, Sikorskiego, Suchostrzycka, Suchostrzygi-Dworzec, Traugutta, Wigury, Zygmunta Starego, Żwirki
Odpust: NMP Matki Kościoła – poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świętego
Porządek nabożeństw: niedziele i święta: godz. 7.00, 11.30, 17.00 – kościół dolny godz. 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.00 – kościół górny święta „zniesione”: godz. 6.30, 8.00, 10.00, 17.00, 18.30 dni powszednie: godz. 6.30, 8.00, 18.30 – kościół dolny

Tczew – Parafia Świętego Franciszka z Asyżu

Województwo: pomorskie
Powiat: tczewski
Kod pocztowy: 83-110
Miejscowość: Tczew
Ul. : Nałkowskiej 10
Telefon: 58 531 00 03
Proboszcz: ks. Jan Buk, kanonik honorowy
Miejscowości: Czarlin (do drogi Malbork – Starogard)
Ulice: Borchardta, Boya-Żeleńskiego, Broniewskiego, Chełmońskiego, bpa Dominika, Dygasińskiego, Fredry, Frycza-Modrzewskiego, Gałczyńskiego, Głowackiego, Kossaka, Kruczkowskiego, Malczewskiego, Nałkowskiej, Norwida, ks. Pasierba, Przybosia, Reymonta, Staffa, Stanisławskiego, Struga, 30 Stycznia (za wiaduktem), Tuwima, Wita Stwosza, Witkiewicza, Wyczółkowskiego, Zapolskiej
Odpust: Św. Franciszka z Asyżu – 4 października
Porządek nabożeństw: niedziele i święta: godz. 8.00, 11.00, 16.00 święta „zniesione”: godz. 10.00, 18.30 dni powszednie: godz. 18.00 (zimą), 18.30 (latem)

Tczew – Parafia Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Województwo: pomorskie
Powiat: tczewski
Kod pocztowy: 83-110
Miejscowość: Tczew
Ul. : Jodłowa 15
Telefon: 58 533 89 29
Proboszcz: ks. Janusz Gojke, mgr teol.
Ulice: kacjowa (nr 1, 3, 8, 10), Armii Krajowej (nr 1-21, 2A-52), Brzozowa, Jarzębinowa, Jaworowa (nr 7, 9, 11), Jodłowa (nr 7, 9), Kasztanowa, Solidarności, Topolowa
Odpust: Chrystusa Króla Wszechświata – ostatnia niedziela roku kościelnego
Porządek nabożeństw: niedziele i święta: godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.00 święta „zniesione”: godz. 7.00, 10.00, 16.00, 18.00 dni powszednie: godz. 7.00, 18.00