Aktualności

Dokładny program pielgrzymki do Wilna

PIELGRZYMKA DO WILNA
w dniach od 6 do 9 października 2017 r.

dzień I – piątek 6 października
Wyjazd o godz. 6.00 z parkingu przy ul. Łaziennej w Tczewie. W drodze do Wilna nawiedzenie sanktuariów maryjnych w Gietrzwałdzie i w Sejnach. Przyjazd do Wilna w godzinach popołudniowych, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, spacer po wileńskiej starówce z przewodnikiem, nawiedzenie Kaplicy Ostrobramskiej.

dzień II – sobota 7 października (Święto Matki Bożej Różańcowej)
Śniadanie w hotelu, zwiedzanie cmentarza na Rossie, nawiedzenie Domu zakonnego sióstr Faustynek, gdzie mieszkał bł. ks. Michał Sopoćko i gdzie mieściła się pracownia malarza Eugeniusza Kazimirowskiego. Msza święta w Kaplicy Ostrobramskiej, prawosławna cerkiew Świętego Ducha, ulica Ostrobramska, unicki klasztor Bazylianów – miejsce uwięzienia Adama Mickiewicza, ratusz i plac ratuszowy, piękna ulica Szklana, polski kościół Świętego Ducha z kopią obrazu „Jezu, ufam Tobie”, sanktuarium Miłosierdzia Bożego, gdzie znajduje się pierwszy, oryginalny obraz Miłosierdzia Bożego, który został namalowany w Wilnie w 1934 r., ulica św. Jana, czas wolny na ulicy Zamkowej, obiadokolacja.

dzień III – niedziela 8 października
Śniadanie w hotelu, Msza święta w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Wilnie, zwiedzanie katedry wileńskiej, plac katedralny – historia założenia Wilna, pałac prezydencki, Uniwersytet Wileński, kościół św. Janów, ulica Zamkowa i kamienice, przy których mieszkali Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki, Ignacy Kraszewski, kościół św. Anny, pomnik Mickiewicza, rzeka Wilenka, kościół św. Michała, kościół oo. Bernardynów, kościół śś. Piotra i Pawła., wzgórze Trzech Krzyży, domek św. Faustyny na Antokolu, gdzie została podyktowana przez Pana Jezusa Koronka do Miłosierdzia Bożego, czas wolny, obiadokolacja.

IV dzień – poniedziałek 9 października
Śniadanie w hotelu, poranna modlitwa w Ostrej Bramie, czas wolny. Msza św. w kaplicy królewskiej wileńskiej katedry, wyjazd do zamku księcia Witolda w Trokach, obiad, wyjazd do Polski, powrót do Tczewa w godzinach wieczornych.

Cena: 750 zł obejmuje noclegi w trzygwiazdkowym hotelu (pokoje dwuosobowe, kilka trzyosobowych) i wyżywienie (śniadanie + obiadokolacja, obiad ostatniego dnia), autokar, ubezpieczenie, opiekę przewodnika i wszystkie punkty programu. Paszport nie jest wymagany.

Informacje i zapisy u ks. Marka Łangowskiego tel. 602 825 405