Ogłoszenia parafialne

XIX Niedziela Zwykła

 1. W najbliższy wtorek, 15 sierpnia, będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Prawdę wiary o tym, że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały niebieskiej i wywyższona przez Pana Boga jako Królowa, ogłosił papież Pius XII w 1950 roku. Msze św. w tym dniu jak w każdą niedzielę.
 2. W Polsce ta uroczystość znana jest i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Na jutrzejszą i wtorkową liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną tu pobłogosławione podczas Mszy św.
 3. W najbliższy poniedziałek w liturgii wspominamy też kapłana i męczennika, franciszkanina, św. Maksymiliana Marię Kolbego.
 4. Wraz z wtorkowym świętem maryjnym tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku, a także myślimy o naszych siłach zbrojnych, o polskim wojsku, które tego dnia ma swoje święto.
 5. Dzisiaj zapraszamy na godz. 20:00 na nabożeństwo fatimskie. Przynosimy ze sobą świece lub lampiony na procesję światła.
 6. Dzisiaj Dar Serca
 7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer dwutygodnika Pielgrzym.
 8. „Historia tczewskiej fary” to tytuł wystawy, którą można zobaczyć w naszym kościele w lewej nawie bocznej.
 9. W najbliższy piątek podczas Mszy o godz. 18:30, będziemy dziękować ks. Mariuszowi za posługę duszpasterską w naszej parafii.
 10. Z naszej wspólnoty parafialnej w minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Marta Koch. Wieczny odpoczynek…
 11. Wszystkim wyjeżdżającym  na urlopy oraz gościom przebywającym na terenie naszej parafii, życzymy dobrego wypoczynku. Nie zapominajmy w tym czasie o Panu Bogu, wszystkim solenizantom, jubilatom życzymy wielu łask Bożych.