Ogłoszenia parafialne

IV Niedziela Wielkiego Postu

 1. Dzisiaj, w czwartą niedzielę Wielkiego Postu, Pan Jezus objawia nam, że Jego przyjście na świat jest wyrazem miłości Ojca do nas, a Jego wywyższenie na krzyżu stanie się dla nas źródłem zbawienia. Mimo że zbliża się już czas pasji Chrystusa, radujemy się, że zbliża się dla nas czas odkupienia.
 2. W Wielkim Poście gromadzimy się na nabożeństwach pasyjnych:

Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek:

– w kaplicy na cmentarzu o godz. 16:00

– dla dzieci w Farze o godz. 17:00

– dla dorosłych w Farze o godz. 18:00

– dla młodzieży o godz. 20:00 w kościele szkolnym

Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 16:00

 1. We wtorek, 13 marca przypadnie 5. rocznica wyboru papieża Franciszka. Otoczmy w tym dniu Ojca Świętego
  i wszystkie jego dzieła naszymi serdecznymi modlitwami.
 2. Od przyszłej niedzieli (nie soboty) rozpoczniemy nasze wielkopostne rekolekcje parafialne.
 3. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona Będzina nasze WSD Pelplinie.
 4. Za tydzień dar serca
 5. W sobotę 17 marca o godz. 9:00 odbędzie się spotkanie dzieci ze szkoły podstawowej nr 10 przygotowujących się do I Komunii św., natomiast o godz. 11:00 odbędzie się spotkanie dzieci ze szkoły podstawowej nr 5 oraz dzieci przyjętych z tą szkołą. Miejscem spotkania jest kościół szkolny.
 6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00 będzie można odbierać alby komunijne.
 7. Dodatkowych chorych posługą sakramentalną odwiedzać będziemy w Wielką Środę. Można ich zgłaszać w zakrystii i w kancelarii parafialnej.
 8. Ksiądz Dziekan w dniach od 5-12 września organizuje pielgrzymkę samolotową do Medjugorie. Bliższe informacje ks. Dziekana i na plakacie gablocie.
 9. Zapraszamy na comiesięczne spotkanie wspólnoty Żywego Różańca, które odbędzie się w czwartek 15 marca, po wieczornej Mszy świętej w Farze.
 10. Młodzież zapraszamy w najbliższy piątek na drogę krzyżową o 20:00 w kościele szkolnym. Od razu po drodze krzyżowej odprawiona zostanie Msza święta z cyklu Młodzieżowych Trzecich Piątków Miesiąca.
 11. W środę na spotkanie do salki przy ul. Dominikańskiej 2, na godz.17:00 zapraszamy członkinie Polskiego Związku Kobiet Katolickich.
 12. Dnia 17 marca 2018 roku odbędzie się zbiórka ministrantów w Salce Katechetycznej na ulicy Dominikańskiej 4. Godzina 10.00. Obecność obowiązkowa.
 13. Pielgrzym
 14. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Henryk Kirszt, Urszula Chyła, Genowefa Błachowicz, Kazimierz Czuba, w poniedziałek pogrzeb śp. Marianny Laskowskiej. Dobry Jezu a nasz Panie…
 15. Wszystkich solenizantów i jubilatów polecamy Panu Bogu w naszych modlitwach.

—————

BISKUP  DIECEZJALNY  ZWRACA  SIĘ  Z  PROŚBĄ  DO  WIERNYCH O  PRZEKAZANIE  1%  PODATKU  NA RZECZ  CARITAS

Umiłowani Siostry i Bracia, Drodzy Kapłani!

Chrystus wzywa każdego z nas do czynienia miłosierdzia. To zaproszenie i zobowiązanie w sposób szczególny wybrzmiewa w okresie Wielkiego Postu poprzez praktykowanie jałmużny, modlitwy i postu. Staje się również możliwe do realizacji, poprzez przekazanie 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego.

Jedną z organizacji posiadającą taki status jest Caritas Diecezji Pelplińskiej, która wypełnia swoją misję poprzez pomoc ludziom chorym i starszym, kolonie dla dzieci z ubogich rodzin czy jadłodajnie. Szczególną rolę w realizacji tej misji miłosierdzia pełnią wolontariusze, skupieni w parafialnych oraz szkolnych kołach Caritas, którym w tym miejscu serdecznie dziękuję za otwartość i zaangażowanie na rzecz bliźniego.

Siostry i Bracia, widząc zarówno trudności wielu ludzi, jak i niezwykle wiele dobra, które jest – lub może się stać – Waszym udziałem, pragnę zwrócić się do Was z serdeczną prośbą o ponowny wyraz troski o potrzebujących czyli o wsparcie działań CARITAS Diecezji Pelplińskiej poprzez przekazanie na jej rzecz 1% podatku dochodowego, który pozwoliłby na realizację wielu dzieł miłosierdzia. Niech dopomogą nam w tym słowa Papieża Franciszka z tegorocznego orędzia wielkopostnego: „…bardzo bym chciał, abyśmy, jako chrześcijanie… widzieli w możliwości dzielenia się z innymi naszymi dobrami konkretne świadectwo komunii, jaką żyjemy w Kościele”.

W tym miejscu chciałbym również podziękować za ogromną wrażliwość i ofiarność, którą okazujecie wszystkim, którzy potrzebują pomocy, zarówno rodzinom dotkniętym ubiegłoroczną nawałnicą w naszej diecezji, jak i cierpiącym w różnych zakątkach świata.

Za każdy szlachetny odruch serca składam serdeczne Bóg zapłać i z serca błogosławię.

 

Wasz Biskup

                                                                                                                       +Ryszard Kasyna