Aktualności

„Ogród Nadziei” jest dla tych, którzy potrzebują naszej obecności.

Dnia 10.06.2018r., w przyszpitalnym, hospicyjnym ogródku, od rana przez gałęzie drzew przebijały promienie słoneczne, rozświetlając zieleń i urok tego miejsca. O godz. 11.00 odprawiona została Msza Święta, która zainaugurowała  XIII Akcję Charytatywną Ogród Nadziei. Eucharystii przewodniczył ks. Prałat Stanisław Cieniewicz wraz z ks. Kanonikiem Sławomirem Ałaszewskim i ks. Dr Markiem Łangowskim. Zespół M3PM z Parafii Podwyższenia Krzyża Św., pięknym brzmieniem głosów i muzyki uświetniły liturgię sprawowaną w intencji Pacjentów, ich rodzin i wszystkich pracowników sprawujących opiekę nad Chorymi. Po udzieleniu błogosławieństwa rozpoczęła się część artystyczna. Scena skupiała uwagę licznie zebranych widzów na występach dzieci z  Samorządowego Przedszkola w Subkowach, Przedszkola Niepublicznego „Akademia Krasnoludków” w Tczewie i Niepublicznego Przedszkola „Jarzębinka” w Tczewie oraz występ zespołu muzycznego BIG-BAND z Domu Pomocy Społecznej w Damaszce, P. Mariusza Dworakowskiego i P. Iwony Belki, Chóru  Dziecięcego Biedronki z Tczewa i Starogardu Gdańskiego, Tczewskiego Zespołu Szantowego, Orkiestry Harcerskiej Dętej z Tczewa.
Dzieci, młodzież i pozostali wykonawcy swą energią i żywiołością, różnorodnością utworów i aranżacji wykonywanych utworów wprowadzili miłą atmosferę. Słuchacze przypominali sobie teksty, melodie utworów, tak więc słychać było wspólne śpiewanie, kołysanie, integrujące odbiorców. Zacni wykonawcy zostali nagrodzeni gromkimi brawami, podziękowaniami, nie zabrakło utworów na „bis”.
Dla uczestników Akcji przygotowano punkty gastronomiczne z żurkiem, chlebem ze smalcem i ogórkiem, kawą i herbatą, napojami i domowymi wypiekami przygotowanymi przez pracowników poszczególnych oddziałów szpitalnych. Wśród najmłodszych dużym powodzeniem cieszyła się wata cukrowa. Ogromne zainteresowanie wzbudziła loteria fantowa. Pielęgniarki Hospicjum dokonywały pomiaru ciśnienia tętniczego krwi i poziomu glikemii, udzielały informacji o idei opieki paliatywnej. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu dzieci i młodzieży tczewskich Szkół,  Członków Zarządu, Radnych Powiatu i Miasta, udało się przekroczyć sumę 28 tysięcy złotych, którą przeznaczymy na zakup sprzętu dla naszych podopiecznych.
Z podziwem doceniamy trud Wolontariuszy, którzy w tak piękny, upalny dzień, z determinacją i uporem, ofiarowali swój bezcenny czas i kwestowali na rzecz hospicjum. W pocie czoła, zmęczeni, nie poddawali się, przyświecał im jeden cel: rozpalić płomień nadziei w sercach potrzebujących.
Dziękujemy wszystkim, bez których Akcja nie przybrałaby tak doniosłego charakteru: darczyńcom, sponsorom, partnerom, personelowi Szpitali Tczewskich S.A., Wolontariuszom i ich Rodzicom, Gronu Pedagogicznemu Szkół tczewskich za zaangażowanie, bezinteresowną pomoc i wspaniałą współpracę w XIII Akcji Charytatywnej Ogród Nadziei. Dziękujemy wszystkim, którzy pamiętają o osobach nieuleczalnie chorych, dobijających do brzegu życia, oczekujących naszego wsparcia, opieki i obecności. Poprzez wspólne działania sprawiamy, że Pacjenci odczuwają naszą bliskość serc, w których kwitnie miłość, dobro i niegasnąca nadzieja. „Ogród Nadziei” jest dla tych, którzy potrzebują naszej obecności. „Hospicjum to też życie”, ważne do końca.