Ogłoszenia parafialne

XIII niedziela zwykła

 1. Jezus, Pan życia i śmierci, dokonując cudu wskrzeszenia umarłych, zapowiadał największy cud: własne zmartwychwstanie. Śmierć, która zawsze jest wielką tajemnicą sprawiającą cierpienie bliskich zmarłego, w świetle zwycięstwa odniesionego przez Zbawiciela nabrała nowego znaczenia. Jest bramą do życia wiecznego.
 2. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  W pierwszy czwartek modlimy się podczas Mszy św. o godz.17:00 o nowe powołania do służby w Kościele. Dodatkowa okazja do spowiedzi św. tego dnia od godz.16:00 – 17:00. W pierwszy piątek dodatkowa okazja do spowiedzi św. od 16:00 – 17:00 i od godz.18:00 -18:30. Msza św. pierwszopiątkowa o godz. 17:00. W pierwszą sobotę zapraszamy na nabożeństwo ku czci Matki Bożej o godz. 7:30 i 18:00.
 3. W piątek przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych. Jest to dawne wspomnienie Matki Bożej Uzdrowienia Chorych. Będziemy szczególnie modlili się za naszych chorych parafian podczas Mszy Świętych.
 4. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka na rzecz Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.
 5. Przypominamy, że od dzisiaj przez całe wakacje nie będzie Mszy św. w kościele szkolnym, a kancelaria parafialna w czasie wakacji będzie czynna tylko po południu od godz. 15:00 do 17:00.
 6. Są jeszcze książki pt. „Tuż przed świtem” w specjalnej ofercie cenowej dla naszej parafii w cenie 20 zł. Przez zakup książki wspieramy katolików w Aleppo. Książki do nabycia w zakrystii.
 7. Pielgrzym, Mały Pielgrzym. Jest również numer specjalny „Pielgrzyma” poświęcony św. O. Pio wraz z modlitewnikiem.
 8. Za tydzień „Dar serca”
 9. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Anny Grochockiej. Wieczny odpoczynek…
 10. Niech Zbawiciel obficie błogosławi jubilatom i solenizantom w rozpoczynającym się tygodniu.