Ogłoszenia parafialne

XV Niedziela zwykła

  1. Pan Jezus wysłał swoich uczniów na pierwszą misję. Wyposażył ich obficie w dary duchowe. Cały Kościół do dzisiaj jest wyposażony w te duchowe dary, szczególnie pod postacią sakramentów świętych. Możemy z nich owocnie korzystać tylko wtedy, gdy zaufamy Jezusowi.
  2. Jutro wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z góry Karmel. Z tej okazji zachęcamy wszystkich do świadomego noszenia przy sobie znaków przynależności do Chrystusa. Jednym z tych znaków jest szkaplerz lub medalik zawieszony na szyi albo noszony w kieszeni ubrania. Pamiętajmy o słowach Chrystusa: „kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, do tego Ja przyznam się przed Ojcem moim”.
  3. Pielgrzym
  4. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy XIX Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Swoimi modlitwami będziemy wspierać misjonarzy pracujących na misjach oraz będziemy modlić się za kierowców i wszystkich użytkowników dróg. Na zakończenie Mszy św. udzielimy błogosławieństwa kierowcom oraz poświęcimy pojazdy.

Przy wyjściu z kościoła będzie można włączyć się w akcję 1 gr. za 1 km przejechanej bezpiecznej drogi. W ten sposób pomożemy polskim misjonarzom w zakupie środków transportu.

  1. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na cele inwestycyjne.
  2. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Gertrudy Stangenberg oraz Gabrieli Klein. Wieczny odpoczynek…
  3. Niech Jezus obdarzy swoimi duchowymi darami solenizantów i jubilatów całego tygodnia.