Aktualności

„Z Maryją Wolni” pielgrzymi wyruszyli na pątniczy szlak

W poniedziałek, 30 lipca z kościoła NMP Matki Kościoła wyruszyła 27. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Tczewska grupa liczy ponad 150 osób. Pielgrzymka rozpoczęła się Mszą Świętą, której przewodniczył ks. prałat Marian Szczepiński – wikariusz biskupi. Na początku swego kazania przypomniał pielgrzymom, że wędrują do miejsca, o którym Jan Paweł II mawiał: Tutaj zawsze byliśmy wolni. Nawiązując tym do tegorocznego hasła „Z Maryją Wolni”.
Pielgrzymi około godziny dziewiątej ze śpiewem na ustach przeszli przez nasze miasto, a mieszkańcy i kierowcy żegnali ich, machając i pozdrawiając. Pątnicy mają przed sobą 460 kilometrów. Na Jasną Górę dotrą 13 sierpnia. Każdy z uczestników idzie z jakąś prywatną intencją, aby za dwa tygodnie ofiarować ją u tronu Królowej Polski. Przewodnikiem grupy tczewskiej jest ks. Piotr Lipowski. Z naszej parafii wyruszyło wielu wiernych, a wraz nimi wędrować będzie ks. Szymon, ks. Stanisław i ks. Piotr.