Ogłoszenia parafialne

XXIII Niedziela zwykła

 1. Uzdrowienie głuchoniemego jest przykładem, jak Boże działanie przemienia człowieka, otwiera go na nowe życie. Chrystus wciąż pragnie każdego z nas uzdrawiać i obdarzać swą łaską. Nie zamykajmy się na Boże działanie w nas.
 2. W nadchodzący piątek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Jest to dzień naszego odpustu parafialnego. Msze św. w dzień odpustu o godz. 6:30, 8:00, 10:00, suma odpustowa o godz. 18:30. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Aby dobrze przygotować się do uroczystości odpustowych od wtorku będziemy przeżywać rekolekcje. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi od wtorku do czwartku o godz. 8:00 i 18:30. Dodatkowa okazja do spowiedzi św. w czwartek od godz. 19:00 – 20:00
 3. W sobotę, 15 września, przypada wspomnienie liturgiczne – Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. W tym dniu obchodzimy odpust w kaplicy na cmentarzu. Suma odpustowa w kaplicy o godz. 17:00.
 4. W czwartek zapraszamy na nabożeństwo fatimskie do Fary na godz. 20:00. Prosimy przynieść lampiony lub świece na procesję światła.
 5. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na kolektę przeznaczone na WSD w Pelplinie.
 6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11:00 spotkanie dla rodziców dzieci klas III.
 7. Za tydzień Dar serca.
 8. Pielgrzym.
 9. Zachęcamy do zakupu książki pt. „Wypełnić miłością. Rozważania wokół Dekalogu” ks. Jana Twardowskiego. Koszt książki 20 zł, do nabycia w zakrystii.
 10. Dnia 6 września po Mszy św. o godz. 17:00, odbyły się zapisy uczniów klas VII szkoły podstawowej i dorosłych do formacji ku sakramentowi bierzmowania. Zapraszamy wszystkich zapisanych na tutorial, który odbędzie się 15 września w godz. 10:00 – 12:30 w I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Tczewie. Tego samego dnia na godz. 10:00 do kościoła szkolnego zapraszamy rodziców kandydatów I roku formacji na spotkanie.Kandydatów II roku formacji zapraszamy na Mszę św. 21 września na godz.18:30. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i spotkanie organizacyjne.
 11. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu oraz rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
 12. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Antoniego Ziółka, Stanisława Hintza, Andrzeja Dziak, Hildegardy Golickiej, Marii Witczak. Wieczny odpoczynek…
 13. Prosimy Pana, aby otwierał naszych solenizantów i jubilatów na przyjęcie obfitych Bożych łask.