Ogłoszenia parafialne

XXVII Niedziela zwykła

 1. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj wartość nierozerwalnego małżeństwa jednej kobiety i jednego mężczyzny. Wymagania Pana Boga w tej dziedzinie są wielkie i chociaż wielu nie potrafi im sprostać, to jednak nie można ich negować. Z Bożą pomocą można przezwyciężyć wiele problemów i osiągnąć szczęście we dwoje.
 2. Trwamy na codziennej modlitwie różańcowej w kościele. Nabożeństwa różańcowe dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17:00, dla dorosłych od poniedziałku do soboty o godz. 7:30 i 18:00 w niedzielę godz. 17:30 na cmentarzu w kaplicy o godz. 16:00. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w modlitwie wspólnotowej, zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinie lub indywidualnie.
 3. W przyszłą niedzielę po raz 18. będziemy obchodzić Dzień Papieski. Jak co roku przeprowadzona zostanie zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą uzdolnioną ubogą młodzież.
 4. „Pielgrzym” i „Mały Pielgrzym”
 5. Zapraszamy do zakupu kalendarza na rok 2019 w cenie mały 5 zł duży 10 zł.
 6. Zachęcamy również do zakupu książki pt. „Z końca świata. Moja droga pośród najuboższych”. Koszt książki 20 zł, do nabycia w zakrystii.
 7. Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie do fary na godz. 20:00. Prosimy przynieść ze sobą świece lub lampiony na procesje światła.
 8. W najbliższy czwartek zapraszamy na Mszę św. z  modlitwą o uzdrowienie do fary na godz. 18:30. Po Mszy św. egzorcyzm wody, soli i oleju, które przynosimy ze sobą.
 9. Zapraszamy na spotkanie Związku Kobiet Katolickich, które odbędzie się w środę o godz. 18:00 w salce przy ul. Dominikańskiej 2.
 10. Rozpoczynamy przygotowania do szóstej edycji Tczewskiego Balu Świętych, który odbędzie się 31 października w wigilię uroczystości Wszystkich Świętych!!! Tradycyjnie zaczynamy zbierać dynie z których powstanie pyszny krem, którym będziemy częstować podczas balu. Dynie można przynosić do Fary lub do kancelarii parafialnej. Zapraszamy już dzisiaj wszystkich na bal i na Facebooka Tczewskiego Balu Świętych. Polubcie wydarzenie, udostępnijcie i zapraszajcie.
 11. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł śp. Kazimierz Maczalski. Wieczny odpoczynek…
 12. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa.