Aktualności

Młodzież z naszej parafii na „Stadionie Młodych”

Dnia 6 października br., z samego rana młodzież z naszej parafii pod opieką księdza Szymona, wyruszyła do Warszawy na pierwszą edycję Stadionu Młodych. Na Stadion Narodowy przybyliśmy około godziny jedenastej. Oficjalne rozpoczęcie odbyło się w samo południe, poprzez uroczyste powitanie zebranej młodzieży. Rozpoczęły się koncerty uwielbienia. Zagrały między innymi takie zespoły jak: TGD, Muode Koty, Gospel Rain & Chór dla Jezusa oraz wokaliści: ks. Jakub Bartczak, Bęsiu i inni. Oprócz koncertów i świadectw na płycie głównej stadionu, w różnych salach mieściły się np. Strefa Słowa i Inspiracji. W pierwszej z nich odbywała się adoracja, sakrament pokuty i pojednania oraz „Zesłanie Ducha Świętego”. W drugiej strefie można było posłuchać świadectw i historii występujących wcześniej artystów. O godzinie dziewiętnastej odbyła się Eucharystia, w której uczestniczyło ponad 40 tys. wiernych, w tym 600 księży. Na zakończenie spotkania miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu. Naszej modlitwie towarzyszyły ogromne emocje. Mimo chłodnego wieczoru, atmosfera ma Stadionie była gorąca od przepełnionych miłością do Boga serc. Modlitwa, śpiewy oraz świadectwa z pewnością umocniły wiarę niejednego z nas. Po skończonej modlitwie (około północy), opuściliśmy stadion i wyruszyliśmy w drogę powrotną do Tczewa. A teraz z niecierpliwością czekamy na kolejne edycje Stadionu Młodych!

Olga Grabowska