Ogłoszenia parafialne

XXXI Niedziela zwykła

 1. Pan Jezus wyjaśnia swoim uczniom, że przykazanie miłości Boga i bliźniego stanowi jedno. Kto to rozumie i stara się wypełniać w swoim życiu, jest na dobrej drodze do królestwa Bożego. Przykazanie miłości jest o wiele ważniejsze od wszelkich przejawów religijności, które bez miłości stają się tylko pustym znakiem.
 2. Za tydzień, w niedzielę, 11 listopada, przypada 100. rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości po 123 latach niewoli pod zaborami. Obchodzimy Dzień Niepodległości. Uroczysta Msza św. w tej intencji w naszej parafii w przyszłą niedzielę o godz. 11:00.
 3. Przypominamy, że jeszcze do czwartku włącznie można ofiarować odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące pod warunkiem nawiedzenia cmentarza i modlitwy za zmarłych. Codziennie także modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach po Mszy św. wieczornej, a w kaplicy na cmentarzu o godz. 9:00.
 4. Pielgrzym, Mały Pielgrzym
 5. Dzisiaj można zabrać ze nowy numer naszej parafialnej gazety „Znak Zwycięstwa”. Zachęcamy również do zakupu książki w specjalnej ofercie cenowej dla naszej parafii pt. „Ukryte tajemnice różańca”. Koszt książki 20 zł, do nabycia w zakrystii.
 6. Za tydzień dar serca
 7. Zapraszamy na spotkanie wspólnoty Żywego Różańca w środę, 7 listopada o godz. 17:15 do Domu Kolpinga.
 8. W najbliższy czwartek odbędzie się Msza św. z modlitwą o uzdrowienie o godz. 18:30. Po Mszy św. egzorcyzm soli wody i oleju, które przynosimy ze sobą.
 9. Pragniemy złożyć serdecznie podziękowanie wszystkim, którzy okazali przejawy wszelkiej dobroczynności, życzliwości na rzecz Tczewskiego Balu Świętych, nade wszystko dziękujemy za dar obecności. Niech zatroskanie o świętość, będzie naszym wspólnym celem, który sobie stawiamy każdego dnia.
 10. Dzisiaj w naszej parafii kazania głosi ks. Tomasz Kancelarczyk, szef fundacji „Bractwo małych stópek” na Polskę. Przy wyjściu z kościoła będzie można wesprzeć tę fundację.
 11. Ksiądz Biskup Ryszard Kasyna, zwraca się z prośbą, aby w sobotę 10 listopada swoje modlitwy ofiarować w intencji Polski. Zachęcamy również do adoracji Najświętszego Sakramentu w tej intencji.
 12. Na dzień 8 listopada została wyznaczona w naszej parafii modlitwa w intencji powołań. Zachęcamy do modlitwy za kleryków i moderatorów naszego WSD w Pelplinie, jak i o nowe powołania kapłańskie zakonne i misyjne.
 13. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł śp. Sławomir Kurasz. Dobry Jezu a nasz Panie…
 14. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy, aby na co dzień doświadczali Bożej miłości.