Ogłoszenia parafialne

Niedziela Świętej Rodziny

 1. Dzisiejsza niedziela kieruje nasz wzrok w stronę Świętej Rodziny z Nazaretu. Liturgia zaprasza nas nie tylko do zawierzenia naszych najbliższych Jezusowi, Matce Bożej i św. Józefowi, ale nade wszystko do kształtowania codziennego życia na wzór Świętej Rodziny. Przeżyjmy ten dzień, poświęcając więcej uwagi naszym najbliższym, aby świętowanie niedzieli było czasem prawdziwie dla Boga i rodziny.
 2. Jutro ostatni dzień roku kalendarzowego. Zapraszamy na Msze św. i specjalne nabożeństwo o godz. 18:30, podczas którego będziemy dziękowali Panu Bogu za dar czasu i upraszali łaski na dni nowego roku. Będziemy też modlić się za zmarłych parafian w minionym roku.
 3. We wtorek, 1 stycznia, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze Święte jak w każdą niedzielę. Nie będzie Mszy św. o godz. 6:30. Rozpocznijmy nowy rok, upraszając orędownictwa Bożej i naszej Matki. Tego dnia będziemy modlili się o pokój na świecie.
 4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 5. Msza święta wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w piątek o godz. 17.00. Tego dnia spowiedź święta w godz. 16:00 – 17:00 i 18:00 – 18:30.
 6. Czcicieli Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny zapraszamy natomiast na nabożeństwo o godz. 7:30 lub o 18:00.
 7. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. Tradycyjne błogosławieństwo kredy, kadzidła oraz wody podczas wszystkich Mszy Świętych.
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowy numer Pielgrzyma oraz Małego Pielgrzyma, a także książka pt. „Przeżyć by żyć”.
 9. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na budujące się kościoły w naszej diecezji.
 10. W tym roku ponownie jest możliwość zakupienia kalendarzy parafialnych na rok 2019. Zostały zaprojektowane przez ministrantów z naszej parafii z logiem Ministranci 2.0 – które jest oficjalnym tytułem roku formacji liturgicznej. Koszt 10 zł.
 11. Zapraszamy na koncert kolęd, który odbędzie się w niedzielę 13 stycznia o godz. 16:00 w Farze. W tym roku wystąpią śpiewacy i aktorzy Teatru Otwartego w Gdańsku. Serdecznie zapraszamy.
 12. Dzisiaj Dar serca.
 13. Plan wizyt duszpasterskich
 14. Jutro odbędzie się pogrzeb śp. Heleny Lampe. Wieczny odpoczynek…
 15. Wszystkich solenizantów i jubilatów powierzamy opiece Świętej Rodziny.