Ogłoszenia parafialne

Niedziela Chrztu Pańskiego

 1. Obchodzone dzisiaj święto Chrztu Pańskiego przypomina nam o własnym chrzcie, poprzez który Pan Bóg ogłosił nas swoimi przybranymi dziećmi i umocnił darem Ducha Świętego. Kończąc okres Bożego Narodzenia, wyruszmy na drogi codziennego życia, dając świadectwo przyjęcia Syna Bożego do naszych serc.
 2. W czwartek 17 stycznia rozpoczynają się XXXIV Światowe Dni Młodzieży w Panamie, odbywające się pod hasłem „Oto Ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego!”. W duchu łączności z młodzieżą całego świata módlmy się o gotowość przyjęcia słowa Bożego i podjęcia różnych darów powołania przez młode pokolenie uczniów Chrystusa.
 3. Odpowiadając na pragnienie samego Chrystusa, który modlił się do Boga Ojca za swoich uczniów, „aby byli jedno”, w najbliższy piątek rozpoczynamy Tydzień Powszechnej Modlitwy
  o Jedność Chrześcijan.
 4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Pielgrzym”.
 5. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na nasze WSD w Pelplinie.
 6. Za tydzień dar Serca.
 7. W naszej wspólnocie witamy diakona Jana Hano z Ukrainy. Życzymy wielu łask Bożych na drodze ku kapłaństwu i życzliwości parafian.
 8. W dniach od 9 – 16 czerwca organizujemy pielgrzymkę na Maltę śladami św. Pawła. Szczegóły w gablotce i na stronie internetowej. Bliższe informacje u ks. proboszcza.
 9. W przyszłą niedzielę o godz. 11:00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji wykładowców i absolwentów Szkoły Morskiej w Tczewie. Serdecznie zapraszamy.
 10. Wraz z Prezydentem Tczewa Mirosławem Pobłockim zapraszamy mieszkańców Tczewa na koncert kolęd w wykonaniu aktorów i śpiewaków Teatru Otwartego w Gdańsku. Koncert, odbędzie się dzisiaj o godz. 16:00 w Farze.
 11. Informujemy, że jeszcze wolne intencje Mszy św. – można je zamówić po Mszy św. w zakrystii lub w biurze parafialnym.
 12. W najbliższy piątek zapraszamy na szczególną modlitwę w intencjach, o których mówicie podczas wizyt duszpasterskich, zwanych kolędami. Modlitwę, śpiew i uwielbienie rozpoczniemy o godzinie 20:00 w kościele szkolnym.
 13. Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Plan kolędy na najbliższe dni.
 14. Wszystkim, którzy obchodzą w zbliżających się dniach imieniny i urodziny, życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.