Ogłoszenia parafialne

III Niedziela zwykła

 1. Wraz z Kościołem powszechnym dziękujemy Panu Bogu za dar Światowych Dni Młodzieży. Pragniemy zawierzać miłującemu Ojcu młodzież całego świata, aby na współczesnych drogach, z odwagą odkrywała i wiernie wypełniała swoje życiowe i chrześcijańskie powołania. Słowa posłania skierowane dziś przez papieża odczytajmy jako drogowskaz także dla nas i dla naszej parafialnej wspólnoty.
 2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Dodatkowa okazja do spowiedzi św. w piątek od godz. 16:00 – 17:00 i 18:00 – 18:30. Msza św. wynagradzająca o godz. 17:00. Po Mszy św. w zakrystii będzie można zamówić alby do I Komunii św.
 3. W I sobotę miesiąca zapraszamy na nabożeństwa ku czci Matki Bożej o godz. 7:30 lub o 18:00.
 4. W sobotę 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane również świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele o godz. 6:30, 8:00, 10:00, 17:00, 18:30 w kaplicy na cmentarzu o godz. 9:00. W tym dniu obchodzony jest również w Kościele Dzień Życia Konsekrowanego. Zapraszamy do szczególnej modlitwy w intencji osób zakonnych, które posługują i pochodzą z naszej parafii. W tym dniu kolekta na zakony klauzurowe.
 5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia Pielgrzym oraz Mały Pielgrzym.
 6. Dzisiaj można zabrać nowy numer naszej parafialnej gazety „Znak Zwycięstwa”. Zachęcamy również do zakupu książki w specjalnej ofercie cenowej dla naszej parafii pt. „Drogi do szczęścia”. Koszt książki 20 zł, do nabycia w zakrystii lub przy wyjściu z kościoła.
 7. Bóg zapłać za złożone dzisiaj ofiary na cele inwestycyjne.
 8. W środę zapraszamy do Fary na godz. 16:00 na Mszę św. w intencji mieszkańców Tczewa z okazji „Dnia Tczewa”.
 9. Dzisiaj zakończymy odwiedziny duszpasterskie w naszej parafii.
  Dziękujemy wszystkim, którzy otworzyli drzwi swoich domów, aby prosić Boga podczas modlitwy kolędowej o Jego błogosławieństwo na cały rok. To wspólne spotkanie na modlitwie, rozmowie i niejednokrotnie przy stole na wspólnej agapie, ukazało piękno serc naszych parafian. Za świadectwo miłości do Jezusa Chrystusa, wrażliwość na Kościół, składamy słowa podziękowania.
 10. Dzisiaj o godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza św. w j. łacińskim po niej prezentacja multimedialna z pobytu młodzieży z Ukrainy w dekanacie tczewskim w roku 2016 i spektakl „Aniołki Najwyższego” w wykonaniu zespołu „Nieboskłonni”. Będzie to okazja do wspólnej modlitwy łącząc się z Papieżem Franciszkiem i młodzieżą obecną w Panamie. Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych parafian.
 11. W dniach od 5 – 14 lipca 2019 r. organizujemy 10-dniową pielgrzymkę autokarową do Medjugorje. Wszelkie informacje można uzyskać w zakrystii Fary, tam również można się zapisać.
 12. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Edwarda Risz, Wiesławę Daszek, Eugenie Lilla, Tomasza Cejrowskiego, Piotra Tyl, Genowefę Nurnberg. We wtorek odbędzie się pogrzeb śp. Jana Jagielskiego, w środę pogrzeb śp. Marioli Olszak i Mirosława Stochmal. Wieczny odpoczynek…
 13. Serdeczne życzenia i dar modlitwy niech towarzyszą wszystkim obchodzącym w najbliższych dniach urodziny i imieniny.