Aktualności

Szkolne rekolekcje w naszej parafii

Szkoła Podstawowa nr 5 im. Adama Mickiewicza w Tczewie

W dniach od 4 do 6 lutego w naszej szkole odbyły się rekolekcje, które w tym roku prowadziły siostry Franciszkanki z Orlika.  Siostry Michalina i Jonasza przybliżały uczniom osobę Ducha Świętego, opowiadały o zadaniach i działaniach misjonarzy i misjonarek na całym świecie oraz przedstawiły swoje zgromadzenie zakonne czym się zajmuje i jaki jest ich charyzmat. Bardzo dziękujemy siostrom za spędzony czas w czasie rekolekcji i mamy nadzieję się jeszcze spotkać w przyszłości.

Katolicka Szkoła Podstawowa z oddziałami gimnazjalnymi im. Królowej Jadwigi w Tczewie

28 i 29 stycznia uczniowie klas 7, 4 i 5 lutego uczniowie klas 8 oraz 6 i 7 lutego uczniowie 3 klasy gimnazjum uczestniczyli w szkolnych rekolekcjach. Rekolekcje dla klas 7 prowadziły siostry Michalina i Vincenta ze Zgromadzenia Sióstr od Pokuty i Miłości Chrześcijańskiej. Przeprowadziły przez rozważania i aktywne odkrywanie darów i owoców Ducha Świętego. Kolejny dzień był zgłębianiem tajemnicy Eucharystii, którego wieńczeniem była Msza Święta, do której młodzież przygotowała się poprzez spowiedź, a potem poprzez niezwykle radosną naukę śpiewu razem z Krzemieniami Jezusa. Dla klas 8 i 3 gimnazjum rekolekcje prowadził ks. Łukasz Simiński – student KUL. Ks. Łukasz wprowadził młodzież w tematykę pragnień i prawdy. Zwieńczeniem rekolekcji była Msza św.

Szkoła Podstawowa nr 1 im. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego w Tczewie

W dniach od 4 do 6 lutego br. odbyły się rekolekcje w Szkole Podstawowej nr 1 w Tczewie. Przyjechały do nas Siostra Wincenta i Siostra Joana ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek od Pokuty i Miłości Chrześcijańskiej z Orlika koło Chojnic. Siostry zapaliły nas entuzjazmem i radością. Mówiły o przyjaźni między nami i Panem Bogiem, o Duchu Świętym, Jego darach i owocach. Siostry śpiewem i tańcem, prezentacjami i filmikami poruszały nas, abyśmy otworzyli się na działanie Ducha Świętego. Najmłodsza grupa kl 1 i 2 narysowały obrazki dla kolegów i koleżanek z Afryki. Zwieńczeniem rekolekcji była Eucharystia.

Szkoła Podstawowa Nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. płk. St. Dąbka w Tczewie

W dniach 04-06.02. 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi w Tczewie odbyły się rekolekcje szkolne pod hasłem:,, Bóg kocha Ciebie zawsze”. Nauki rekolekcyjne w szkole odbywały się w 2 grupach: Kl. I-IV i KL.V-VIII. Nauki dla I grupy głosiły siostry Franciszkanki od Pokuty i Miłości chrześcijańskiej – s. Antonia i s. Vianneya z Chojnic. Grupa II wysłuchała nauk ks. Diakona Jana, który odbywa praktykę w naszej parafii. Przez trzy dni dzieci naszej szkoły zgłębiały tematykę przyjaźni z Panem Jezusem. Nie zabrakło śpiewu, zabawy tańca. Najważniejszym punktem rekolekcji były spotkania modlitewne w kościele: Droga krzyżowa, Adoracja Najświętszego Sakramentu i Msza św. Rekolekcje były czasem zawiązania większej przyjaźni z Jezusem.