Ogłoszenia parafialne

V Niedziela zwykła

 1. Chrystusowe wezwanie skierowane dzisiaj do Szymona: „wypłyń na głębię” nie może być odczytane tylko jako znak apostolskiego powołania. Pan zaprasza nas wszystkich, abyśmy z zaufaniem wypłynęli na głębiny wiary. Oby udział w niedzielnej Eucharystii na nowo rozpalił w nas ducha odważnego podążania za Mistrzem.
 2. Jutro, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Podczas Mszy św. o godz. 8:00 i 18:30 udzielimy sakramentu namaszczenia chorych. Zatroszczmy się, aby mogli w nich uczestniczyć wszyscy, którzy pragną swoje trudy zjednoczyć z krzyżem Chrystusa.
 3. Przypominamy, że w sakramencie chorych wzywamy pomocy Pana Boga, aby nas umocnił duchowo i fizycznie. Udziela się go nie tylko osobom w niebezpieczeństwie śmierci, ale chorym, a także osobom w podeszłym wieku.
 4. Dnia 14 lutego wielu parafian będzie obchodziło tzw. walentynki. W naszych osobistych modlitwach pamiętajmy zwłaszcza o narzeczonych i małżonkach.
 5. Rodziców, opiekunów, a także organizatorów zimowego wypoczynku serdecznie zachęcamy do podjęcia troski o uczestnictwo dzieci i młodzieży w niedzielnej Eucharystii podczas ferii. Wszystkim dzieciom, młodzieży oraz nauczycielom życzymy bezpiecznego i ubogacającego odpoczynku.
 6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Dzisiaj jest nowy numer Pielgrzyma, są jeszcze książki pt. Drogi do szczęścia”.
 7. Dzisiaj można złożyć swój dar serca.
 8. W minionym tygodniu odbyły się szkolne rekolekcje dla szkół podstawowych naszej parafii. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przeprowadzenie rekolekcyjnych spotkań. Bóg zapłać ks. Łukaszowi Simińskiemu, ks. diakonowi, siostrom Franciszkankom z Orlika, siostrom Pasterkom, katechetom, dyrekcji szkół, nauczycielom i uczestnikom rekolekcji.
 9. Informujemy, że Młodzieżowy Trzeci Piątek Miesiąca odbędzie się tydzień później niż zazwyczaj, a więc 22 lutego. Szczegółowe informacje za tydzień.
 10. W przyszłą niedzielę będziemy gościli ks. kanonika Wiesława Mazurowskiego – oficjała Sądu Biskupiego. Będzie on głosił słowo Boże, a po Mszy św. będzie można nabyć książkę jego autorstwa pt. „To warto wiedzieć”. Książka podejmuje różnego rodzaju tematykę związaną z prawem w kościele między innymi o procesach stwierdzania nieważności sakramentu małżeństwa.
 11. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Helenę Kamińską, Leona Wiśniewskiego, Krystynę Biernat i Teresę Guzinską. Wieczny odpoczynek…
 12. Wszystkich, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje urodziny i imieniny, otaczamy serdeczną pamięcią i modlitwą.