Ogłoszenia parafialne

Niedziela Palmowa – Męki Pana Jezusa

 1. Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczyna uroczysty obchód Wielkiego Tygodnia. Jego punktem kulminacyjnym będzie Święte Triduum Paschalne upamiętniające wydarzenia od Ostatniej Wieczerzy po chwalebny dzień zmartwychwstania Pańskiego. W tych świętych dniach odnajdujemy najgłębszy sens życia Kościoła, świętej liturgii oraz źródło wszelkiej łaski.
 2. Dzisiaj ostatnie w tym roku nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym o godz. 16:00. Po gorzkich żalach o godz.17.00 w Farze gościć będzie Orkiestra Kameralna Progress. Tego wieczoru orkiestra wystąpi pod batutą jej założyciela i dyrektora artystycznego – tczewianina Szymona Morusa w niezwykłym – pasyjnym koncercie.
 3. Dzisiaj po Mszy św. zbiórka na kwiaty do grobu Pańskiego.
 4. Dzisiaj również przy wyjściu z kościoła można do skarbonki złożyć ofiary na dożywianie mieszkańców Rwandy i Kongo.
 5. W Wielką Środę odwiedzimy dodatkowo zgłoszone osoby starsze i chore z posługą sakramentalną.
 6. W Wielką Środę Noc Konfesjonałów od godz. 21:00 – 1:00 w nocy.
 7. W Wielki Czwartek

– w Katedrze Pelplińskiej Msza św. z poświęceniem olejów godz. 10:00

– Msza Wieczerzy Pańskiej w farze o godz. 17:00. Po Komunii św. Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do kaplicy adoracji, zwanej dawniej ciemnicą. Adoracja do godz.24:00.

Od godz. 22.00 – 23.00 adorację poprowadzi wspólnota Odnowy w Duchu Świętym.

 1. Wielki Piątek

– Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.7:00 – 17:00

– Liturgia w farze godz.17:00

– o godz.20:00 Droga Krzyżowa ulicami Starówki

– w tym dniu adoracja przy grobie Pańskim do godz.24:00. Od godz. 22:00 – 23:00 adorację poprowadzi młodzież w ramach Młodzieżowego Trzeciego Piątku Miesiąca.

 1. Zapraszamy na wspólna modlitwę brewiarzową do fary w Wielki Piątek i Wielką Sobotę o godz.12:00.
 2. Wielka Sobota

– święcenie pokarmów od godz. 9:30 – 11:30 i od 13:00 – 15:00 co pół godziny

– liturgia Paschalna rozpocznie się o godz. 21:00.

 1. W uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego Msze św. według porządku niedzielnego oprócz Mszy św. o godz. 6:30. Tej Mszy św. nie będzie.
 2. Od Wielkiego Piątku rozpocznie się Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy na godz.15:00 na wspólną modlitwę oprócz I i II święta wielkanocnego. Nowennę zakończymy w Niedzielę Miłosierdzia tradycyjnie wspólną Koronką do Miłosierdzia Bożego na pl. św. Grzegorza przed kościołem szkolnym.
 3. Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Józef Dyszer, Irena Tokarska, w poniedziałek odbędzie się pogrzeb śp. Mirosława Suczyńskiego i Janusza Jarząbka. Dobry Jezu a nasz Panie…
 4. Solenizantom i jubilatom Wielkiego Tygodnia życzymy głębokich przeżyć nadchodzących dni i wszelkich potrzebnych darów.