Ogłoszenia parafialne

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

  1. Błogosławiona radość pustego grobu staje się dzisiaj naszym udziałem. Przez okres Wielkiego Postu, rekolekcje, udział w nabożeństwach pasyjnych i sakrament pokuty przygotowaliśmy serca na spotkanie ze Zmartwychwstałym. Niech Chrystusowe zwycięstwo nad grzechem i śmiercią napełni nasze serca nową nadzieją. Wielkanocna radość niech zagości w naszych domach, pośród krewnych, przyjaciół i znajomych. Niech umacnia zwłaszcza dotkniętych cierpieniem, chorobą, wszelką ludzką krzywdą i zranionych grzechem.
  2. Msze Święte w uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego według porządku świątecznego (z wyjątkiem Mszy św. o godz. 6:30), W poniedziałek wielkanocny jak w każdą niedzielę.
  3. Trwa nowenna przed Niedzielą Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy do jej odmawiania w oktawie Wielkanocy o godz. 15:00 w Farze. Nowennę zakończymy w przyszłą niedzielę – Niedzielę Miłosierdzia tradycyjnie wspólną Koronką do Miłosierdzia Bożego na pl. św. Grzegorza przed kościołem szkolnym.
  4. Kolekta w drugi dzień świąt wielkanocnych przeznaczona będzie na szkolnictwo katolickie oraz na KUL.
  5. Można nabyć nowy numer diecezjalnego czasopisma „Pielgrzym” oraz zabrać ze sobą nowy numer naszej parafialnej gazety „Znak Zwycięstwa”. Szczególnie zapraszamy do przeczytania świadectwa nadesłanego do redakcji o mocy modlitwy nowenną pompejańską. Przy wyjściu z kościoła można zabrać informator jak odmawiać modlitwę pompejańską. Do nabycia również książka pt. „Przeżyć by żyć” w cenie 20 zł.
  6. Kończy się czas praktyki diakońskiej w naszej parafii ks. diakona Jana. W związku z tym w drugi dzień świąt po Mszy św. zbiórka dla ks. diakona jako wyraz wdzięczności nasze parafialnej wspólnoty.
  7. Solenizantów i jubilatów tygodnia polecamy opiece świętych patronów.