Aktualności

Mądrość, rozum, umiejętność… – dary Ducha Świętego zstąpiły na młodzież naszej parafii

IMG_6170Dnia 19 maja  w naszej parafii odbyła się uroczystość bierzmowania.
Bierzmowanie jest kolejnym sakramentem, który prowadzi młodych ludzi ku dojrzałości chrześcijańskiej – podczas niego dopełniane i umacniane jest to, co zapoczątkowane zostało na chrzcie św.
Uroczystości przewodniczył Ksiądz Biskup Diecezjalny Ryszard Kasyna. O godz. 18:00 przybył do świątyni, gdzie został powitany przez rodziców kandydatów do bierzmowania.
Swoje słowa wdzięczności i powitania wypowiedział również  proboszcz naszej wspólnoty – ks. Adam Gadomski. Ksiądz Biskup zwracając się do kochanej młodzieży wezwał do tego, aby każdy z zebranych tu młodych był dobrym człowiekiem, aby przez to dobro i miłość być świadkiem Chrystusa.
Sam obrzęd bierzmowania odbył się w modlitewnym skupieniu, kandydaci zostali bierzmowani podchodząc do stopni przed prezbiterium.
Na obrzęd bierzmowania składa się namaszczenie olejem Krzyżma znaku krzyża na czole bierzmowanego, włożenie na jego głowę ręki biskupa oraz znak pokoju. To w trakcie wykonywania tych gestów na każdego zstąpiły dary Ducha Świętego: mądrość, rozum, umiejętność, bojaźń Bożej, rady, męstwa i pobożności. Ziarno dojrzałego chrześcijaństwa zostało rzucone na serca bierzmowanych.
Na zakończenie liturgii swoje podziękowania na ręce Księdza Biskupa złożyła młodzież wypowiadając ciepłe słowa i wręczając kwiaty.

indeks